Telová starostlivosť

Počas každodenných aktivít naša energia prúdi smerom von. Pre účinnú regeneráciu je dôležité nájsť si čas pre načúvanie seba sama. Prípravky Weleda pre starostlivosť o telo napomáhajú vytvárať ostrovčeky pokoja v našom každodennom živote, chvíľky relaxácie a harmónie.

Telová starostlivosť 2 produkty

Podkategórie

 • Rastlinné mydlá

  Základom všetkých mydiel od Weledy sú čisté rastlinné oleje. Hodnotné výťažky z liečivých rastlín a prírodné éterické oleje dodávajú týmto mydlám vynikajúce ošetrujúce vlastnosti aj charakteristickú vôňu: ušľachtilá ruža, jemný kosatec, korenistý rozmarín aj upokojujúci nechtík. Látky prirodzene obsiahnuté v týchto rastlinách zaisťujú mimoriadnu šetrnosť k pokožke. Tieto mydlá sa výborne hodia aj pre veľmi citlivú pleť.

 • Starostlivosť o ruky a nohy

  Vaše ruky a nohy si zaslúžia osobitnú pozornosť - pritom práve je často vynechávajú. Doprajte im starostlivosť, ktorú si zaslúži s prírodnými produktmi Weleda určenými priamo pre starostlivosť o ne.

  Náš TIP: Doprajte svojim rukám regeneračnú kúru! Večer do nich vmasírujte väčšie množstvo Skinfoodu (Univerzálneho výživného krému), potom si natiahnite bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť cez noc. Výsledkom sú hebké a zamatové ruky.

 • Mandľová starostlivosť o citlivú pokožku

  Nepríjemné pnutie, začervenaná pleť či presušené miesta. Citlivá pokožka občas potrápila každého z nás. Počet ľudí s citlivou pleťou kvôli náročnému životnému štýlu, stresu a množstvu ďalších faktorov rastie.Tiež preto Weleda predstavuje novú Mandľovú telovú starostlivosť o citlivú pokožku celého tela.

  Mandľový olej je svojimi vlastnosťami ideálny pre citlivú pokožku a Weleda ho už s úspechom využíva v pleťovej starostlivosti či ďalších výrobkoch. Weleda mandľový olej v BIO kvalite získava z družstva Manan zo Španielskej Valencie. Každý rok sa tu vyrobí približne 30 ton mandľového oleja. V tomto projekte sa Weleda snaží o šetrné využívanie cenných vodných zdrojov.

  Mandľová pleťová a telová starostlivosť má čisto prírodné zloženie a v kombinácii s jedinečnými technológiami výroby, ktoré prebiehajú v úplne sterilnom prostredí, predstavuje dokonalé riešenie problémov citlivej pleti.

 • Masážne a telové oleje

  V rastlinných olejoch, ktoré Weleda získava zo zrelých semien a plodov rastlín, je uložené teplo slnečného svitu. Túto kvalitu tepla odovzdávajú čisté rastlinné oleje ľudskému organizmu. Rastlinné oleje sú príbuzné tukom ľudskej pokožky a optimálne dopĺňajú jej funkcie. Sú priepustné a nezabraňujú pokožke voľne dýchať.

  Podporujú tvorbu ochranného filmu pokožky aj vytvorenie zdravej tepelnej ochrany tela. Základom masážnych a telových olejov Weleda sú vysoko kvalitné čisté rastlinné oleje, ktoré sú doplnené iba výťažkami z liečivých rastlín so špecifickými účinkami a zmesou prírodných éterických olejov. Práve éterické oleje tu hrajú dôležitú úlohu: vďaka ich obsahu oleje Weleda stimulujú nielen pokožku, ale aj tkanivo a svalstvo.

  Jemné, príjemne sladené vône človeka potešia na tele i duši. Pri použití olejov Weleda na masáž pocítite účinok na celý organizmus. Pred masážou najskôr zohrejte trochu oleja v dlaniach a až potom ho rovnomerne rozotrite po celom tele.

  Ak oleje Weleda použijete na starostlivosť o pokožku tela, zmiešajte najskôr v dlani trochu oleja s trochou teplej vody, popr. nanášajte olej po kúpaní alebo sprche na ešte vlhkú pokožku - oleje sa potom ľahšie rozotierajú, rýchlejšie sa vstrebávajú a nezanechávajú na pokožke mastný film.

 • Telová mlieka

  Pre prirodzene krásnu pokožku

  Telové mlieka Weleda príjemne ošetrujú Vašu pokožku a inšpirujú zmysly. Obsahujú čisté prírodné oleje zo semien a plodov dozretých na slnku plných energie a účinných látok. Táto stimulujúca kompozícia v sebe spája dvojaký účinok: ošetrujúce oleje a rastlinné výťažky podporujú prirodzené funkcie pokožky a upevňujú jej zdravie, éterické oleje dodávajú prípravkom jemnú vôňu a blahodárne pôsobia na celý organizmus. Navodzujú pocity relaxácie, harmónie, uvoľnenia a osvieženia.

  Telové mlieka Weleda sú ideálne na každodennú starostlivosť o pokožku. Vďaka špeciálnemu zloženiu sa ľahko nanášajú a rýchlo vstrebávajú. Pri pravidelnej starostlivosti sa môžete tešiť z plnohodnotne ošetrenej a zdravej pokožky.

  Prípravky sú vyvinuté z najčistejších dostupných prírodných surovín. Neobsahujú žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá, parfumy ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy. Doprajte si čistú prírodnú starostlivosť s celostným pôsobením!

 • Sprchovacie emulzie

  Sprchovacie emulzie Weleda pokožku veľmi jemne a šetrne čistia. Navyše ju vďaka obsahu čistých rastlinných olejov už počas sprchovania ošetrujú. Vysoko kvalitné oleje dodávajú pokožke chýbajúci tuk, udržujú jej prirodzenú vlhkosť a chránia ju pred vysúšaním.

  Zmesi pravých éterických olejov prepožičiavajú každému zo sprchovacích krémov Weleda jedinečnú vôňu: citrusy osviežia, rakytník navodí pocit dobrej nálady a ruža príjemne zharmonizuje.

  Jemné sprchovacie emulzie Weleda neobsahujú žiadne syntetické konzervačné látky, farbivá či syntetické parfumy ani látky na báze minerálnych olejov vyrábaných z ropy.

  Náš tip: pri sprchovaní dávajte pozor na teplotu vody. Príliš teplá voda vysušuje pokožku a oslabuje spojivové tkanivo.

 • Prísady do kúpeľa

  Každý kúpeľ ponúka pozitívne účinky balneoterapie a aromaterapie v príjemnom prostredí domova. Cenné éterické oleje majú pozitívne účinky na celý organizmus prostredníctvom kože a čuchu. Kúpeľa Weleda nevytvárajú penu, pretože neobsahujú tenzidy škodiace životnému prostrediu aj ochranným vrstvám pokožky. Vhodné tiež k hydromasáži.

 • Granátové jablko telová starostlivosť

  Telová starostlivosť so vzácnym olejom zo semien granátového jablka vyživuje pokožku do hĺbky, má regeneračné a antioxidačné účinky. Udržuje pokožku zamatovo hebkú. Granátové jablko je tradičná plodina pestovaná po tisíce rokov na blízkom východe, v Indii a na pobreží Stredozemného mora. Weleda venovala mnoho rokov výskumu účinkov tohto ovocia a jeho semien na pokožku.

  Granátové jablká získava Weleda v južnom Turecku, kde vytvorila partnerský projekt s továrňou na spracovanie oleja a zhruba stovkou tamojších drobných farmárov. Vďaka podpore trvalo udržateľných poľnohospodárskych metód, garantovanému odberu a stabilným cenám sa podarilo podstatne zvýšiť kvalitu tohto oleja. Základom fair trade projektu v Turecku sú malé rodinné farmy s 10 až 25 hektármi tradične pestovaných granátových jabloní. Stovka farmárov tu pre Weleda produkuje približne 2 tony vysoko kvalitného BIO oleja zo semienok granátového jablka na celkovej ploche asi tisíc hektárov.

Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek
Zobraziť 1 - 2 z 2 položiek