Pleťová starostlivosť

Pokožka tváre patrí medzi najnáročnejšie a najcitlivejšie časti nášho tela. Rovnako je najviac vystavená klimatickým a škodlivým vplyvom. Preto tiež vyžaduje účinnú ochranu a cielenú starostlivosť, ktorá je v súlade s jej prirodzenými potrebami.

Či už je Vaša pleť citlivá, suchá, mastná alebo s predčasnými či prirodzenými príznaky starnutia, v p...

Pokožka tváre patrí medzi najnáročnejšie a najcitlivejšie časti nášho tela. Rovnako je najviac vystavená klimatickým a škodlivým vplyvom. Preto tiež vyžaduje účinnú ochranu a cielenú starostlivosť, ktorá je v súlade s jej prirodzenými potrebami.

Či už je Vaša pleť citlivá, suchá, mastná alebo s predčasnými či prirodzenými príznaky starnutia, v pleťovej starostlivosti Weleda si vyberiete tú správnu pre Vás.

Viac

Pleťová starostlivosť 5 produkty

Podkategórie

 • Pleťová kozmetika z granátového jablka

  Aktívna regenerácia

  Základom čisto prírodnej kozmetickej starostlivosti určenej predovšetkým ženám od 40 rokov, je olej zo semien granátového jablka v BIO kvalite. Granátové jablko bolo používané ako "elixír zdravia a krásy" už v starých kultúrach. Funguje ako prírodný antioxidant, chráni pleť pred pôsobením voľných radikálov a zmierňuje tak prejavy starnutia.

  Kozmetický rad - Granátové jablko pleťová starostlivosť - využíva jedinečné vlastnosti granátového jablka na to, aby naplnil náročné požiadavky zrelej pleti: prípravky zjemňujú vrásky a vyhladzujú pleť, majú antioxidačné, ochranné a regeneračné účinky.

  Dermatologicky testované.

  Prípravky radu Granátové jablko pleťová starostlivosť obsahujú iba čisté prírodné suroviny a sú nositeľmi certifikátu NATRUE.

 • Čistiaca kozmetika

  Čistiaca pleťová starostlivosť je určená na hĺbkové čistenie pokožky tváre

  Základom sú výťažky z hamamelisu (Hamamelis Virginiana), ktorý upokojuje, ošetruje a osviežuje pokožku a tiež zjemňuje póry. Čistiaca pleťová starostlivosť je vhodná pre všetky vekové kategórie, je kompatibilná so všetkými radmi pleťovej starostlivosti Weleda.

  Prípravky sú dermatologicky testované na účinnosť a znášanlivosť pokožkou.

  Pre extrémne citlivú pokožku odporúčame používať Mandľové čistiace mlieko a na odlíčenie v oblasti očí Mandľový pleťový olej

 • Mandľová pleťová starostlivosť

  Pre extrémne citlivú pokožku

  Znečistenie životného prostredia, stres, tehotenstvo alebo dedičné sklony môžu byť príčinou precitlivenej pokožky. Pokožka je začervenaná a suchá, objavujú sa na nej červené škvrny či vyrážky. Svrbenie, pálenie a napätie nemusia byť viditeľné, ale napriek tomu predstavujú záťaž nielen pre pokožku, ale aj pre psychiku. Aby ste sa vo svojej koži cítili dobre, vyvinula Weleda rad Mandľovej pleťovej starostlivosti - špeciálne určený pre extrémne citlivú pokožku.

  Mandľová pleťová starostlivosť Weleda

  • rýchlo upokojuje a trvalo obnovuje rovnováhu pokožky
  • je vhodná pri alergii na bežnú hypoalergénnu kozmetiku aj pri atopickom ekzéme - dermatologicky testované
  • základom je jemný čistý mandľový olej - upokojuje, vyživuje a chráni pokožku
  • komplexná denná, nočná aj regeneračná starostlivosť pre všetky vekové kategórie
  • čisté prírodné suroviny nezaťažujú citlivú pleť

  Citlivá starostlivosť pre každú vekovú kategóriu

  Precitlivená pokožka býva väčšinou celoživotným problémom, preto Weleda koncipuje prípravky pre ňu určené tak, aby boli vhodné pre všetky vekové kategórie.

  Prípravky možno používať aj krátkodobo - v akútnej fáze podráždenia pokožky a po upokojení je možné prejsť podľa individuálnych potrieb pleti ku Kosatcovej či Ružovej starostlivosti.

 • Kosatcová pleťová starostlivosť

  Pre prirodzenú sviežosť Vašej pokožky

  Pokožka vyzerá svieža, kým je v rovnováhe. Ak sa koža nadmerne mastí alebo sa na nej striedajú príliš suché a príliš mastné zóny, znamená to, že vlastné regulačné procesy prestávajú dobre fungovať.

  Na obnovenie rovnováhy tuku a vody v pokožke a na intenzívnu hydratáciu vyvinula Weleda rad Kosatcovej pleťovej starostlivosti, ktorý obsahuje výťažky z podzemku kosatca z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Jedinečnou schopnosťou tejto rastliny je absorbovať vlhkosť, uchovávať ju a rovnomerne s ňou hospodáriť tak, ako to dokáže zdravá pleť. Pravidelným používaním Kosatcovej pleťovej starostlivosti Weleda si aj Vaša pleť osvojí túto prirodzenú schopnosť kosatca.

  Kosatce z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré používame na výrobu našej pleťovej starostlivosti, pochádzajú z niekoľkých zdrojov. Napríklad ju pre nás pestujú malí poľnohospodári v pohorí Atlas v Maroku, kde sú prakticky všetky poľné práce od sejby po zber vykonávané ručne.

  Kosatcová pleťová starostlivosť Weleda

  • intenzívne hydratuje a harmonizuje pomer tuku a vody v pokožke
  • je vhodná pre mastnú a nevyrovnanú pokožku
  • komplexná denná, nočná aj regeneračná starostlivosť
  • čisté prírodné suroviny nezaťažujú pokožku

  Kedy je vhodná Kosatcová starostlivosť

  Kosatcová pleťová starostlivosť je primárne určená pre mladú pleť do 28 rokov, teda pre pleť, ktorá je mastná trpí nerovnováhou mastných a suchých zón. Prípravky Kosatcovej starostlivosti je možné používať dlhodobo, ale zároveň je možné ich použiť pre všetky typy pleti, len čo pocítite, že Vaša pleť stráca sviežosť, je dehydratovaná alebo nerovnomerne premastená.

 • Ružová pleťová starostlivosť

  Ružová pleťová starostlivosť na prvé vrásky

  Osobnosť sa nikdy neukáže tak pôsobivo a mnohostranne ako vo Vašej tvári. Keď je Vaša pleť svieža, prijíma vnútorné i vonkajšie podnety a vie ich spracovávať, vytvára Vašu jedinečnú krásu. Po 30. roku života sa už na pleti začínajú objavovať prvé vrásky. Preto potrebuje najmä intenzívnu podporu vitality a stimuláciu prirodzených regeneračných procesov.

  Špecifickým potrebám takejto pleti presne zodpovedá Ružová pleťová starostlivosť Weleda. Základom tohto kozmetického radu je exkluzívny olej zo semien ruže Rosa Moschata, ktorá rastie v ekologicky nedotknutých oblastiach na úpätí Ánd v Čile. Tento olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré dokážu redukovať prejavy starnutia a účinne im predchádzať. Ľahko sa vstrebáva do kože a má dlhodobý upokojujúci, regeneračný a tonizujúci účinok.

  Prípravky radu Ružová pleťová starostlivosť obsahujú iba čisté prírodné suroviny a sú nositeľmi certifikátu NATRUE.

 • Pánska kozmetika

  Šetrné holenie a jemná starostlivosť o pokožku

  Pánska pokožka vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Preto Weleda využíva vo svojich prípravkoch pánskej kozmetiky rad čistých prírodných výťažkov, ktoré slúžia k dezinfekcii pleti po holení ako aj na ďalšiu starostlivosť o pokožku.

  Mandľové mlieko a výťažky z Aloe vera podporujú znášanlivosť a upokojujúce vlastnosti ošetrujúcej kozmetiky pre mužov. Zmes vôní z prírodných éterických olejov prepožičiava pokožke sviežosť a oživujúce impulzy.

 • Špeciálna starostlivosť

  Špeciálna starostlivosť na suchú pleť a pery 

  Suchá koža často potrebuje mimoriadnu ochranu, najmä za nepriaznivých vonkajších podmienok (vietor, chladné počasie, klimatizované miestnosti ...).

  Preto Weleda vyvinula dva špeciálne produkty pre starostlivosť o tvár a pery. Sú bohaté na prírodné oleje, ktoré pleť jemne vyživujú, pomáhajú obnoviť jej prirodzený ochranný plášť a obsahujú cenný včelí vosk, ktorý chráni pokožku pred stratou vlhkosti.

 • Pupalková pleťová starostlivosť

  Pre zrelú pleť

  Pupalková pleťová starostlivosť Weleda je určená predovšetkým pre ženy so zrelou pleťou, ktorá potrebuje viac pozornosti a starostlivosti. Základom čisto prírodnej kozmetickej pupalkovej pleťovej starostlivosti je olej zo semien pupalky dvojročnej, ktorý spoločne s výťažkami z ďalších vzácnych rastlín pomáha udržiavať zrelú pleť hydratovanú, zvyšovať jej odolnosť a podporovať jej regeneračné procesy.

 • Tónujúci pleťová starostlivosť

  Tónujúci BB krémy od Weledy. Pre prirodzene krásnu pleť a jednotný vzhľad pokožky.

  Hydratácia a zjednotenie pleti v jednom kroku vďaka BB krémom s obsahom vzácnych prírodných zložiek.

 • Starostlivosť o problematickú pleť

  Nový produktový rad Naturally Clear obsahuje tajnú zbraň proti nečistotám pleti v akomkoľvek veku – extrakt z vŕbovej kôry. Pre dokonale čistú a zjednotenú pleť pridávame k sile vŕby nežnú starostlivosť esenciálnych olejov z harmančeka a levandule a antibakteriálne účinky sladkého drievka a vody z hamamelu virgínskeho.

Zobraziť 1 - 5 z 5 položiek
Zobraziť 1 - 5 z 5 položiek