Výroba prípravkov

Výroba prípravkov

Všetko začína kvalitnou pôdou ...

Kvalita prípravkov začína pri kvalitnej pôde. V našich biodynamických záhradách pestujeme rastliny prirodzeným spôsobom bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Tie rastlinné suroviny, ktoré získavame certifikovaným zberom vo voľnej prírode, pochádzajú z ekologicky čistých lokalít. Tiež naši partneri, ktorí nám suroviny dodávajú, používajú pri pestovaní tie najčistejšie možné postupy.

Pri výrobe našej prírodnej kozmetiky, biokozmetiky a liečiv pracuje Weleda približne s tisíckou prírodných látok. Tieto suroviny prechádzajú rôznymi procesmi spracovania až ku konečnému produktu. Farmaceutické znalosti a skúsenosti určujú, ktorý proces spracovania je v danom prípade najvhodnejší.

Takto funguje napríklad destilácia: s pomocou vodnej pary sa z levanduľových kvetov získava hodnotný éterický olej. Táto prírodná vonná látka sa používa ako parfumácia v radoch kozmetických prípravkov Weleda.

Ďalším procesom je macerácia: čerstvo natrhané rastliny nechtíka lekárskeho sú rozdrvené a miešajú sa s alkoholom a vodou. O dva týždne neskôr je vzniknutá zmes lisovaná a filtrovaná. Tak vzniká cenný rastlinný extrakt - nechtíková tinktúra.

Všetky tieto procesy a stupne spracovania majú jedno spoločné: tvoria most k človeku a sprístupňujú mu to, čo vyrástlo v prírode. Až potom môžu byť využité ich liečivé a ošetrujúce sily.